PQ-416-son qaror ijrosini ta'minlash maqsadida Toshkent arxitektura-qurilish universiteti rektori v.v.b Baxrom Tulaganov ayni kunlarda Germaniyaning Berlin shahriga xizmat safari yuzasidan tashrif buyurdi. 24 aprel kuni Veymar Bauhaus universiteti prezidenti professor Piter Benz va Xalqaro aloqalar raxbari hamda qurilish materiallari kafedrasi bilan  uchrashuv bo'lib o'tdi. Uchrashuv davomida ikki universitet o'rtasida mustahkam munosabatlar o'rnatish, o'quv va amaliyotlarini almashish hamda tadqiqod ishlariga hamkorlik qilish masalalri ko'rib chiqilib o'zaro memorandum imzolandi.